fbpx

Естрадата се простува: Замина прерано, беше голем музичар

Уште еден живот прерано згасна, нова трагедија го потресе регионот

Пејачот Среќко Кречар на својот профил на „Инстаграм“ објави проштална порака упатена за прерано починатиот клавијатурист Мики Чортан.

„Брату, беше голем музичар, еден и единствен, име кое ќе остане запишано во секоја клавијатура како симбол на еден стил кој ти го измисли. Прерано замина, нека ти е лесна земјата. Почивај во мир, легендо“, напиша Кречар.

Чортан беше популарен меѓу љубителите на народната музика како виртуоз и голем мајстор за ромски мелос.

Фото: Принтскрин Јутјуб/Гранд продукција

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Заборавете на мажите од овие хороскопски знаци: Еве зошто!

Не постои идеален маж, но со припадниците на овие хороскопски знаци врската и семејството можат да бидат комплексен процес ДЕВИЦА Нивните партнерки треба постојано да внимаваат што ќе кажат и во каква форма истото ќе го изговорат. Тие се посветени семејни луѓе, но со исклучително тежок карактер. Сепак, би можеле […]