fbpx

Тага! Почина познатиот актер, сопругата и синот скршени од болка

Почина славниот холивудски актер Фред Ворд, потврдија неговите менаџери.

Починал на осми мај, но за неговата смрт се дозна дури денеска, јавуваат американските медиуми.

Ворд ја започна кариерата во 1970 година, а првата голема улога ја имаше во култниот филм „Бекство од Алкатраз“.

Публиката го памети и по остварувањата „Пат во вселената“, „Хенри и џун“, „Вистинска работа“.. Глумеше во преку 90 филмови, од драми и комедии до трилери и научни фантастики.

Сопругата Мари-Франс Ворд и синот Џанго скршени од болка побараа разбирање од медиумите во овие тешки моменти за семејството.

Ворд имаше 79 години.

Фото: Принтскрин Јутјуб/Мувиклипс

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Естрадата се простува: Замина прерано, беше голем музичар

Уште еден живот прерано згасна, нова трагедија го потресе регионот Пејачот Среќко Кречар на својот профил на „Инстаграм“ објави проштална порака упатена за прерано починатиот клавијатурист Мики Чортан. „Брату, беше голем музичар, еден и единствен, име кое ќе остане запишано во секоја клавијатура како симбол на еден стил кој ти […]