fbpx

Шок! Убиен познатиот пејач: Имаше само 24 години, семејството завиено во црно!

Почина раперот Лил Кид, потврди неговиот брат Лил Готит.

Познатиот уметник чие вистинско име е Ракхид Џевон Рендер имаше само 24 години.

Најпознат беше по соработката со мегапопуларните музичари Тревис Скот и Крис Браун на неговиот актуелен албум Trapped on Cleveland 3.

Причината за смртта не е официјално соопштена, а многумина се сомневаат на убиство бидејќи претходно го поврзуваа со неколку криминални структури.

Раперот вечерва требаше да настапи во Северна Каролина.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Врие на социјалните мрежи по победата на Украина на „Евросонг“: Не помагате вака!

Со убедливо најмногу гласови од телефонското гласање, Украина победи на годинашното издание на „Евросонг“ во Торино, Италија. Иако важеа за големи фаворити на публиката, фановите на „Евровизија“ се незадоволни по „очигледниот“ триумф на Калуш Оркестра со темата „Стефанија“. Во дискусијата се вклучија и неколку јавни личности кај нас, меѓу кои […]