fbpx

Жена легна на тревата, па ја сликаа „отпозади“: Сите гледаат нешто безобразно и не им веруваат на очите (ФОТО)

Оптичка илузија стана вирална, а на многумина се’ уште не им е јасно што се случува

Лавина реакции предизвика една фотографија објавена пред неколку дена на Редит. Иако повеќето сметаат дека истата е имагинација на валкан ум, за истата постои невино објаснување.

Сликата е објавена под насловот „Самоуверена дама на фестивал“, а на неа се гледа двојка која се држи за раце додека пред нив лежи девојка на стомак во тревата.

Многумина коментираат дека не можат да им поверуваат на сопствените очи.

„Мислев дека на фотографијата навистина е самоуверена жена во танга додека не ја зумирав истата“, е еден од коментарите.

„Знаев дека тоа не е нејзиниот задник, но ми требаше минута да сфатам за што всушност се работи“, коментира друг корисник.

Сепак, за некои оваа фотографија се’ уште е мистерија.

„Може ли некој да ми помогне? Дури и откако сфатив што гледам, се’ уште сум збунет“, вели една девојка.

Ако се’ уште сте во дилема во што гледате, „цаката“ е во пешкирот кој му припаѓа на маж кој носи кратки панталони и седи на камперско столче со една скрстена нога.

Фото: Принтскрин Редит

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Познатиот пејач ги избодел членовите на својот бенд: Еве што се случило! (ФОТО)

Крвава свирка Познатиот пејач Милош Стевановиќ (39) со нож избодел двајца членови од својот бенд. Жестоката расправија која завршила со масовна тепачка се случила во кафеана во српскиот град Крагуевац, а очевидци сведочат дека инволвираните во инцидентот биле видно алкохолизирани. Нападнатите музичари на возраст од 40 и од 22 години […]