fbpx

Среќни денови доаѓаат: За два хороскопа јуни ќе биде посебен!

Близнаци

Јуни дефинитивно ќе ви донесе многу прилики за славење и за радост. Постојано ќе бидете во фокусот кога се пријателите во прашање, ќе имате доста убави вести да споделите со нив. На крајот од месецот ќе почувствувате силна љубовна енергија и можно е конечно да се појави партнерот кој го чекавте со години.

Ве очекуваат блиски релации со претставниците на хороскопскиот знак Лав, а можна е и деловна соработка. Конечно ќе ги покриете дупките во буџетот.

Здравјето ќе ви биде одлично. Особено важни датуми месецов ќе ви бидат 9, 12 и 28 јуни.

Вага

Конечно ќе имате мирен месец, без конфликти и тензични ситуации. Со членовите на семејството ќе постигнете компромис за неколку суштински прашања и најпосле ќе завладее хармонија во вашиот дом.

Во овие вонредни услови во кои светот сѐ уште егзистира, ќе добиете интересен предлог за патување од личноста која ја меркате од поодамна. Бидете внимателни во изборот.

И покрај тоа што секојдневно луѓе остануваат без работа, вие ќе бидете од оние ретките коишто ќе напредувате на професионален план.

Добро ве служи здравјето, но мора да бидете физички поактивни. Среќни денови во јуни за вас се 5, 17 и 21 јуни.

Следни Објави

Тага до небо: Драган загина во страшна несреќа, неверување и шок

Свештеникот Драган Хаџи Исаиловиќ е 43-годишното лице кое денеска загина во сообраќајна несреќа. Со мотор „кавасаки“ удрил во автомобилот на Ј.М. кој ненадејно свртел од главниот пат, информираат српските медиуми. „До несреќата дошло кога возачот на патничкиот автомобил најверојатно влетал во лентата на возачот на мотоциклот и му го одземал […]