fbpx

Конечно откриена вистината за мајката на Матеј: Утеха најде во ОВА!

Не стивнуваат реакциите во целиот регион откако денеска беше потврдено дека телото кое вчера беше пронајдено околу 9:20 часот кај Ада Хуја е на исчезнатиот Матеј Периш, 27-годишното момче од Сплит кое исчезна во Белград ноќта помеѓу 30 и 31 декември.

Ненад Периш, таткото на Матеј, неодамна проговори и за неговата мајка која не се експонира во медиумите.

Тој откри дека таа деновите ги поминува со молитви.

„Нејзе ѝ е најтешко. Таа ѝ се посвети на верата и секојдневно се моли. На сите им нагласувам дека јас не сум воопшто важен. Тоа што го правам би го направил секој родител на светот“, раскажа Периш.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Бизарен детаљ од животот на Матеј: Ова никој не го очекуваше

Трагично заврши потрагата по 27-годишниот Матеј Периш откако неговото тело вчера беше пронајдено околу 9:20 часот кај Ада Хуја. Целата истрага ја следеа низа контроверзии, а неодамна беше обелоденет и еден бизарен детаљ од животот на младото момче. На „Јутјуб“ беше објавена, па избришана семинарска работа за чипување луѓе чиј […]