fbpx

Јуни ќе биде пеколен за овие знаци: Чувајте се!

Астролозите прогнозираат дека јуни ќе биде специфичен месец за сите хороскопски знаци. Ѕвездите предупредуваат на внимание и на промисленост, особено кога се парите во прашање.

Сепак, претставниците на следните три знаци ова најдобро ќе го почувствуваат на своја кожа.

Близнаци

Ќе бидете преоптеретени на работното место. Ќе ви задаваат невозможни рокови за исполнување и сето тоа силно ќе влијае на вас. Едноставно, никој ќе нема слух за вашите проблеми, а тензијата на работното место ќе се рефлектира и на љубовен план. Ќе ви биде неопходен некој издувен вентил, па најдобро ќе биде да се фокусирате на работите кои ве прават среќни и кои барем за миг ќе ви овозможат чиста и здрава енергија.

Бик

Јуни ќе ви биде прилично напорен. На работното место, еден од колегите ќе ви задава сериозна главоболка. На почетокот ќе бидете трпеливи, но по некое време ќе му кажете во лице се’ што сте мислеле за него. Обидете се да го исконтролирате бесот, затоа што во принцип сте личност која е родена за убави нешта во животот.

Девица

Многу неповолен месец за вас кога се во прашање финансиите. Тоа ќе ви создаде дополнителен страв кој ќе резултира со самодеструкција. Тогаш сте и најслаби. Ќе мора да бидете трпеливи до последната недела во јуни кога значително ќе се подобрат работите за вас.

Фото: Шатерсток

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Неочекувана средба: Таткото на Матеј низ солзи откри сè

Многу солзи и помешани емоции Ненад Периш, таткото на 27-годишниот Матеј, неодамна проговори за една необична средба којашто му се случила додека престојувал во Белград. „Се шетав по кеј кога еден постар човек помина покрај мене. Се погледнавме, јас не сфатив дека ме препозна и продолживме да пешачиме во круг. […]