fbpx

Ова е Мирјана, мисицата која загина на лице место

Во тешка сообраќајна несреќа која вчера се случи на патот Прхово-Шимановци животот го загуби Мирјана Стојановиќ, поранешна убавица со титула.

Автомобилот марка „голф“ кој го управувала се судрил со камион, а од здобиените повреди таа загинала на лице место.

Мирјана во 2007 година беше финалистка на „Мис Србија“ кога имаше само 19 години. Подоцна ја освои титулата Мис фотогеничност.

Од неа на социјалните мрежи се прости и Миланка Ѓорѓевиќ, сопственичка на агенцијата „Мис ју“.

„Убавице моја, почивај во мир“, напиша таа.

Фото: Фејсбук

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Неочекувано: Еве што се случило со Матеј ноќта кога исчезнал

Трагично заврши потрагата по 27-годишниот Матеј Периш кој исчезна пред пет месеци во Белград, а откако конечно е пронајдено неговото тело допрва испливуваат нови детали за случајот кој и онака го следеа низа контроверзии. Српските медиуми повторно потсетуваат на објавената комплетна реконструкција со цел да им се застане на патот […]