fbpx

Три се: Ова се најпривлечните хороскопски знаци!

Едноставно не можете да не ги забележите

Шкорпија

Сите се запознаени со нивната храброст, но и заводливост. Едноставно умеат да ги истакнат своите атрибути и за околината се неодоливо привлечни.

Лав

Тие ја имаат најубавата насмевка. Сериозно се посветени на нивниот изглед и најчесто доминираат кога е убавината во прашање.

Рак

Не се ниту најубави, ниту најпаметни, но има нешто во нив, шарм со кој едноставно привлекуваат. Кога еднаш ќе ги засакате, тешко дека ќе им одолеете, дури и кога за некои работи не се во право.

Следни Објави

Ни доаѓа Спасовден: Зошто е најсреќниот ден и што не смеете да правите?

Ни доаѓа Вознесение Христово, Спасовден, празник кој се одбележува 40 дена по Велигден, а десет дена пред Духови и секогаш е во четврток. За овој празник се врзани многу верувања и суеверија, кои во некои краишта сѐ уште се почитуваат. За Спасовден се колеле јагниња, а старите верувале дека од […]