fbpx

Тага! Почина познатиот актер, семејството моли за приватност

Почина популарниот актер Бо Хопкинс.

Тажната вест е објавена на неговиот официјален сајт, пренесува магазинот „Верајети“.

Хопкинс се прослави по улогите во филмските класици „Американски графити“, „Полноќен експрес“ и „Бекство“.

„Со голема тага ве информираме дека Бо почина. Семејството моли за приватност во овие тешки мигови“, стои во официјалното соопштение.

Хопкинс имаше 80 години.

Фото: Бета

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Македонија тагува, почина Никола: Три дена лежев на улица, човек не помина..

„Пасворд продукција“, организаторите на „Д Фестивал“, споделија тажна вест на нивниот фејсбук-профил. Тие се простија од нивниот верен пријател во Дојран. „Деновиве си замина нашиот домаќин, чичко Никола. Човекот кој секоја година нè пречекуваше во Дојран со зборовите „три дена лежев на улица, човек не помина, редно беше да дојдете“. […]