fbpx

Имаше само 35 години: Ирена Спировска проговори за починатата мајка

Ќерка ѝ Зорица го носи нејзиното име

Ирена Спировска ретко зборува отворено за приватниот живот. Сепак, заштитно лице на телевизија „Алфа“ во интервју за „Женски магазин“ кое ѝ го направи познатата македонска поетеса Ана Бунтеска одлучи да си ја отвори душата и конечно да проговори на некои „забранети“ теми.

Освен за долгогодишниот партнер Душко во кој, како што вели, се пронашла себе си, Спировска зборува и за мајка си која го напуштила овој свет кога таа имала само десет години. Ќерка ѝ Зорица го носи нејзиното име.

„Мојата мајка почина многу млада, кога имаше само 35 години, па за жал големиот дел од спомените се тажни и поврзани со периодот кога таа и нашето семејство се соочуваше со тешката болест. Не можам да кажам точно во колкава мера сум ги наследила нејзините карактерни особини затоа што не сум имала можност добро да ги осознаам и запаметам на таа возраст, но затоа можам да кажам дека изгледот го имам наследено од неа во целост“, раскажува Ирена за „Женски магазин“.

Фото: Фејсбук

Следни Објави

Имаше две деца и совршен живот: Детали за самоубиството кое ги вознемири сите

Не стивнуваат реакциите во регионот по самоубиството на Вук Грбовиќ, син на славниот кондиционен тренер и поранешен факултетски професор Милјан Грбовиќ. Телото на 34-годишниот Вук беше пронајдено во парк-шума, откако полицијата претходно го лоцира неговиот автомобил. Оние што го познавале се шокирани од трагедијата. „Имаше совршен живот. Беше пресреќен со […]