fbpx

Читајте како Ламбе е психопат: Статус кој ги крена сите на нозе!

Ова е мојата кола, запалена пред зграда 2017 (ако не се лажам) на ист начин како и палењето на бугарскиот клуб во Битола. Увидна имаше и камери и дечко со капуљача кој замислете 5 години подоцна не се пронајде. Или, никој не мрдна со прст ниту некој некогаш после записникот ми се јави да ми даде било каква инфомација или да ме праша било што во врска со случајот.

Да се потсетиме на Тетовската болница за која е осомничен кабел. За фабриките на чии места ќе се кренат згради и се самопалат од мака или од жешко време, за сега. Е ама, бугарскиот центар си доби осомничен, па реално, уште чуреше кога Ламбе беше приведен.

Наравоучение: Откако сме Северна, најважно за било каква разрешница е да така им одговара или во друг случај услов за пронаоѓање на виновникот е да си пејач. Немам друго објаснување.

*она мало главче кај ретровизорот е 5 годишниот Андрија кој до ден денес има трауми иако мајка му не беше ни крива ни должна да добие запалена кола ничим изазвано. И секако, никогаш никој да не одговара за делото.

Мислам дека толку гнев направивте помеѓу народот што треба да сме среќни што оние на кои им е преку глава, палат само објекти. Ќе почнеме да се палиме и меѓу себе, прашање на време е кога.

А сега одете кај овие од партија и читајте како е Ламбе психопат..

Фејсбук-статус на Миа Костова, инфлуенсерка

Објавите во рубриката „Мислења“ се без новинарска интервенција и се независни од уредувачката политика на „Мастило.мк“

Следни Објави

На врвот од популарноста му се случи голема трагедија: Вака Ламбе го пронајде својот мир

На врвот од популарноста, македонскиот пејач Ламбе Алабаковски се соочи со голема семејна трагедија. Само што стана полнолетен почина неговата мајка Маријана. „Се сеќавам, веднаш после два месеци од нејзината смрт, настапував на фестивалот во Будва каде што со Александра Пилева во дует ја отпеавме „Да могу време вратити”. Сила […]