fbpx

Животен пресврт до крајот на јуни за овој хороскопски знак


Овој знак го очекува значаен период погоден за развој и за усовршување на сите полиња

Некои претставници ќе се соочат со минатото и со некои одамна започнати работи. Токму овој знак може да очекува животни промени кои во голема мера ќе му го одредат понатамошниот тек на неговото делување.

Можни се и разделби, откази од работа, но и голем напредок.

Кругот се затвора и доаѓа време за нови искушенија. Ова е период на крупни промени и започнувања на нови животни поглавја.

Овој знак ќе ги преиспитува сопствените цели и сериозно ќе размисли што навистина си посакува. Ќе чувствува дека може да реализира сѐ што ќе замисли.

Овие промени најсилно ќе ги почувствуваат Шкорпиите.

Следни Објави

Македонија тагува: Беше омилен колега, почина Дамјановски

На 66-годишна возраст синоќа почина Чедомир Дамјановски, јавува „Телма“. Дамјановски беше вработен во една од службите во Собранието како помошник раководител на сектор-работни тела. За малку не го дочека пензионирањето. „Беше омилен колега на службениците во Парламентот“, коментираат оние што го познаваат. Дел од својата работна кариера Чедомир ја помина […]