fbpx

(ФОТО) Се омажи мајката на Викторија Лоба, ќерката се облече како деверуша

Татјана Луговаја, мајката на познатата македонска пејачка Викторија Лоба, повторно се заколна на вечна љубов, пишува „Женски магазин“.

Лоба сподели повеќе фотографии и откри дека венчавката се одржала во Охрид, во црквата „Света Софија“.

За оваа прилика таа облече нежно сина креација од домашен дизајн која ја надополни со впечатливи бели ракавици.

Како изгледаше мајка ѝ на Лоба како невеста, но и атмосфера од настанот погледнете во продолжение!

Фото: Инстаграм

Следни Објави

Неочекуван пресврт: Еве што правела Маријана пред да исчезне, другарка ѝ откри сè

Два месеца трае потрагата по Маријана Зајферт, победничката во регионалното реално шоу „Големиот брат“ од 2011 година. Таа исчезна на 27 април, а тој ден била облечена во кратка жолта маица, црна спортска јакна, црни хеланки со бело-црвени шари и светли патики. „Нема нови информации, истрагата тапка во место. Се […]