fbpx

(ФОТО) Венчаница која остава без здив: Се омажи водителката Јана Серафимова

„Засекогаш заедно“ му порача на својот тазе сопруг македонската новинарка и водителка Јана Серафимова која викендов се омажи за долгогодишниот партнер Горан Петровски.

Јана блесна во венчаница на познатата дизајнерка Антонија Ристовска.

„Среќа е кога најубавите моменти во животот ги делиш со фамилијата и вистинските пријатели. Фала ви наши драги луѓе што ни ја направивте најубавата журка вчера. Сите бевте прекрасни, срцето ни е полно, најбогати сме што ве имаме и најмногу ве сакаме! Бидете здрави и живи, журката не заврши, имаме сигурно уште многу за славење, играње и пеење заедно“, напиша Серафимова на „Инстаграм“ еден ден по свадбената веселба.

Како изгледаа младоженците погледнете во продолжение!

Фото: Инстаграм

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Тага! Ненадејно почина вереницата на познатиот пејач: Даниела имаше само 34 години

Ненадејно на 34-годишна возраст почина Даниела, вереницата на познатиот пејач Том Ман. Трагедијата се случила во саботата во утринските часови, на денот кога двојката требала да се заколне на вечна љубов и за кога била закажана свадбената веселба. Претходниот ден таа имала моминска забава, јавуваат британските медиуми. „Не можам да […]