fbpx

Тага! Ненадејно почина вереницата на познатиот пејач: Даниела имаше само 34 години

Ненадејно на 34-годишна возраст почина Даниела, вереницата на познатиот пејач Том Ман.

Трагедијата се случила во саботата во утринските часови, на денот кога двојката требала да се заколне на вечна љубов и за кога била закажана свадбената веселба. Претходниот ден таа имала моминска забава, јавуваат британските медиуми.

„Не можам да поверувам дека го пишувам ова. Најдрагата моја Дени, мојата најдобра пријателка, моето се’ и љубовта на мојот живот почина на денот кој требаше да ни биде најсреќен. Се чувствувам како да сум исплакал цел океан. Не стигнавме до олтарот, ниту да ги изговориме заветите, ниту да го одиграме првиот танц, но знам дека знаеш дека ми беше сиот свет, најдоброто нешто што ми се случило. Даниела, ќе ја носам оваа бурма засекогаш“, напиша Том.

Двојката го има синот Боуви кој се роди на крајот од минатата година.

„Ветувам дека ќе дадам се’ од себе да го израснам нашето дете како што си посакувавме. Ветувам дека ќе бидеш горда на нас, а тој ќе дознае каква неверојатна мајка имал“, низ солзи раскажува Том.

Истрагата треба да покаже како Даниела починала, затоа што не била болна, ниту пак имала било какви здравствени проблеми.

Том Ман се прослави во шоуто „Икс фактор“ каде беше дел од бендот „Стерео Кикс“. Подоцна продолжи како соло-изведувач.

Фото: Инстаграм

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Луѓето со бемки на овие десет места се родени за богатство и успех!

Хиндусите од Малезија веруваат дека бемка на одреден дел од телото означува конкретна состојба и дека во голема мера ја предодредува судбината. Многу се важни големината, обликот и бојата, а ако имате бемка на следните десет места, можеби не сте ни се’ уште свесни колку сте посебни. Бемка на половината […]