fbpx

Ме остави бремена, едвај се спасив: Проговори водителката на „Никогаш не е доцна“

Познатата српска водителка на шоуто „Никад није касно“, Драгана Катиќ, низ годините се соочила со неколку навистина сериозни животни предизвици.

Партнерот ја оставил кога ѝ бил најпотребен, додека била бремена со близнаците Бобан и Бојан кои сега имаат дваесет и три години.

Катиќ која сите ја препознаваат како насмеана и ведра, пред две години конечно собра храброст да раскаже низ што сѐ поминувала кога ѝ било најтешко.

– Партнерот ме напушти кога бев бремена. Едноставно, бевме две индивидуи кои со години се познаваа, беа во некоја врска, се обидоа да живеат заедно, и сфатија дека тоа не оди. Всушност, одлучив себеси да не се малтретирам. Тоа беше крај и со тоа расчистив. Подоцна, тој од различни, во секој случај оправдани причини, не можеше многу да учествува во воспитувањето на синовите – откри водителката.

Откако партнерот ја оставил, на моменти помислувала на најлошото, но сфатила дека наместо да потоне во тага треба да побара стручна помош. 

„Ми беше тешко и побарав помош од психијатар. Мислам дека тоа е сосема во ред“, раскажа таа. 

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Трагичен крај: Андонов пронајден мртов

Семејството е скршено од болка, се огласи братот на несреќното момче Маријан Андонов, 30-годишното момче од Пирот кое исчезна во четвртокот на 23 јуни, денеска околу 14 часот е пронајден мртов. Андонов е пронајден во реката Нишава во атарот на селото Трњане, информираат српските медиуми. Во моментот на исчезнувањето, несреќното […]