fbpx

Му беше слугинка: Шокантни детали за Вилијам и Кејт

За ова досега се молчеше

Британскиот писател Ендрју Мортон откри нови детали за принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон во книгата William and Catherine.

„Ја третираше како слугинка додека беа во врска“, пишува тој повикувајќи се на блиски пријатели на Војвотката од Кембриџ кои искрено се радувале кога двојката на кратко се раздели во 2007 година. 

Односот на Вилијам и Кејт не бил секогаш идиличен, тврдат тие.

– Вилијам беше тврдоглав и мислењето на Кејт воопшто не го земаше в предвид. Повеќе ја третираше како слугинка отколку како девојка. Не се расправаа, туку едноставно ја игнорираше. Како да не беше присутна во разговорите. Нивниот однос имаше големи подеми и падови и неколкупати се разделуваа пред да се земат – признал близок пријател на Мидлтон. 

*Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Последната недела во јуни ќе биде најлоша за овие знаци!

Припадниците на овие три хосрокопски знаци треба особено да внимаваат како ќе се однесуваат во наредниот период. За нив јуни може да заврши на најлош можен начин. Близнаци За многу работи ќе почувствувате отпор од луѓето кои секојдневно ве опкружуваат, па добро размислете во која насока ќе продолжите. Конфликтните ситуации […]