fbpx

Неочекуван пресврт: Вистината за Александар за која досега се молчеше

Александар Јосифовски е новиот музички идол во Македонија откако синоќа во суперфиналето на „Ѕвездите на Гранд“ одржа лекција по пеење и се пласира на второто место.

Неговиот ментор Ѓорѓе Давид по завршувањето на шоуто откри зошто овој натпреварувач му влегол под кожа и откри болна вистина за него за која досега се молчеше.

Омилениот Сале имал сериозни проблеми со алкохолот, откри славниот рокер.

„Оваа сезона го вратив во шоуто, но под еден услов-да прими блокатори и да заборави на алкохол ако воопшто сака да влезе во оваа приказна. Се согласи“, открива Ѓорѓе Давид.

Имаат ќерка, не живеат заедно: Која е младата сопруга на Ѓорѓе Давид од „Гранд“?

Победата оваа сезона во „Ѕвездите на Гранд“ ја однесе Нермин Хаџиќ кој освои 40 илјади гласови повеќе од нашиот Јосифовски. Од продукцијата доби автомобил.

Фото: Принтскрин Јутјуб

Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Му беше слугинка: Шокантни детали за Вилијам и Кејт

За ова досега се молчеше Британскиот писател Ендрју Мортон откри нови детали за принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон во книгата William and Catherine. „Ја третираше како слугинка додека беа во врска“, пишува тој повикувајќи се на блиски пријатели на Војвотката од Кембриџ кои искрено се радувале кога двојката […]