fbpx

Жените родени во овие три знаци секогаш богато се мажат!

Астролозите успеале да ги идентификуваат трите хороскопски знаци под кои се раѓаат најбогатите жени.

Ако самите не се доволно имотни, најчесто се мажат за богати луѓе.

БИК

Многу Бикови под влијание на Венера имаат истенчен вкус, па луксузот им станува неопходност која им создава чувство на сигурност, стабилност и удобност.

Сепак, вредните Бикови знаат како правилно да ги менаџираат парите и не си дозволуваат непотребни трошоци.

Најчесто успеваат да се збогатат сами, но ако тоа не им успее влегуваат во брак кој ќе им овозможи се’ за што сонувале.

ЛАВ

Лавовите сакаат внимание и почит од сите. Нивната енергија е неверојатна, па многу често луѓето им се потчинуваат.

Тие мора да потрошат многу пари на скапа гардероба, подароци и на луксузни вечери.

Нивните лидерски способности им овозможуваат високи функции во реномирани компании, па нивното богатство има тенденција да расте.

РАК

Нивна најголема желба е да имаат функционално семејство и добро наместен дом. За да ги постигнат своите цели, напорно работат и се доста амбициозни.

Интересно е што дури и кога ќе се збогатат, Раковите продолжуваат да живеат скромно, сами или со своите партнери.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Д-р Беќаровски за Ковид-19: Бројките во следните недели рапидно ќе растат, еве зошто!

Нова прогноза на почитуваниот професор на Медицинскиот факултет Д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија објави статус на својот профил на „Фејсбук“ преку кој на некој начин упати предупредување до граѓаните за тоа што не очекува во наредниот период кога е во прашање коронавирусот. „Бројките во дневната статистика за Ковид-19 […]