fbpx

Оваа жена не старее: Македонската пејачка на 54 години изгледа како девојче

Популарниот македонски поп-рок состав „Ареа“ слави три децении присутност на домашната сцена, а по тој повод бендот го промовираше новиот албум „Љубов е“ на кој има 11 песни од кои само три ѝ се познати на јавноста.

Ружица Милошеска – Брчиоска, вокалистката на групата, која во април наполни 54 години како да не старее.

Таа во една прилика изјави дека добрата линија и младешкиот изглед ги одржува со вегетаријанско мени.

Брчиоска со нејзиниот сопруг Ивица останаа да живеат во родниот Гостивар. Заедно создадоа неколку евергрини, меѓу кои рефрените „Сите мои слики“ и „Нешто недостасува“.

Плод на нивната љубов е ќерката Елена која иако е талентирана за музика, ја одбра архитектурата како професионална определба.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Утре е Иванден, ден со магиска моќ: Вечерва направете го ова!

Меѓу поголемите летни празници што македонскиот народ ги празнува со многу обичаи и верувања спаѓа и празникот во народот познат под името Иванден, всушност, празник посветен на раѓањето на свети Јован Крстител. Свети Јован е наречен Крстител затоа што го крстил Исуса, а наречен е уште и Претеча што значи […]