fbpx

По две години се разбудила од кома: Открила кој ја претепал, па ги шокирала лекарите и полицијата

Неочекуван крај

Паднала во бесознание во јуни 2020 година, откако била крвнички удирана со мачета или со секира во главата.

Ванда Палмер е жената од Западна Вирџинија која по две години во кома конечно се разбудила. Таа сега, две години подоцна, како напаѓач го идентификувала родениот брат, е наведено во извештајот на полицијата.

Рос Меленџер, шерифот на округот Џексон, откри морничави детали од нападот. Тој изјави дека откако полицајците се појавиле на местото на несреќата мислеле дека жената е мртва, пренесуваат американските медиуми.

„Детективите не можеа да го идентификуваат нејзиниот напаѓач и беа шокирани кога минатата недела биле повикани од Одделението за интензивна нега и информирани дека жртвата се разбудила од кома. Имавме неколку претпоставки околу тоа што точно се случило, но немаше сведоци, немаше снимки од надзорни камери, ниту пак телефонски записи. Речиси и да немавме трага која би ни помогнала во истрагата“, изјави тој.

И покрај тешките оштетувања на мозокот, Палмер можела да комуницира со детективите и им рекла дека нејзиниот брат Даниел Палмер е човекој кој ја претепал.

Според неофицијални извори, тој веќе е уапсен и ќе одговара за обид за убиство.

Фото: Фејсбук

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Денеска е СВЕТА НЕДЕЛА: Ова мора да го направите за животот да ви тргне на подобро

Света Недела е светителски празник посветен на маченицата Недела и тој е еднаш во годината, односно на 20 јули. Св. маченица Недела е секогаш на една иста дата, а секоја година го менува денот. Додека пак седмичниот ден-недела е всушност денот во кој воскресна Спасителот наш Господ Исус Христос. Заради […]