fbpx

Вака ли се заминува!? Македонската пејачка скршена од болка

Тажна вест

Вера Милошевска-Јосифовска, вокалистката на популарниот македонски состав „Љубојна“, со потресен статус на социјалните мрежи се прости од својот татко.

„Татичко мој бе, татко, Страле мој.. Вака ли се заминува!? Срцето ми го скрши, ми се слизна низ прсти.. Викаше, ми се оди негде да излумпуваме, да се изнапееме.. Требаше ОДМА, во првата кафана ќеиф да си напрајме!!! Татко мој единствен и специјален, будалче едно.. Сите денес спомнете го татко ми. Испијте по една од мене, пуштете ја „Кирајџиче, јабанџиче“, благо да му е на душата. За сите што го познававте, утре ќе го испратиме во капела од 11-12ч., а од 12ч. ќе биде закопот.. Мојот убав мил татичко“, напиша таа на „Фејсбук“.

Фото: Фејсбук

Следни Објави

Познатата пејачка почина на 22 години, една работа ги шокира сите

Австралиската рап-ѕвезда и јутјуберка Лил Бо Вип март годинава почина на 22 години. Младата музичарка со години се бореше со депресија и со зависност од психоактивни супстанци. Веста за нејзината смрт ги скрши нејзините пријатели и семејството, а нејзиниот татко Метју Скофајлд сега конечно објави што се случило. „Силно се […]