fbpx

Како на филм: Македонската ѕвезда на „Гранд“ ја запроси девојката, нејзината реакција е хит (ВИДЕО)

Ален Хасановиќ, македонскиот музичар кој се прослави во шоуто „Ѕвездите на Гранд“, ја запроси девојката.

Популарниот пејач клекна на колена симболично на нејзиниот роденден, а според видеото кое го сподели на социјалните мрежи очигледно е дека навистина се потрудил свечениот момент да изгледа филмски.

Хасановиќ ја побара саканата за жена покрај базен во еден реномиран хотел.

Таа не ги криеше солзите радосници, а изненадувањето кулминираше со спектакуларен огномет.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ!

Фото: Инстаграм

Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Збогум учителе: Македонија тагува, почина најдобриот

На 60-годишна возраст денеска во Скопје почина д-р Тодор Ношпал. Си замина познатиот ортопедски хирург кој на последните локални избори лани беше кандидат на за градоначалник на Скопје од Интегра. Со трогателна посвета од Ношпал се прости неговиот колега Александар Каревски. „Ме научи многу за ортопедијата, но и животот.. Човек […]