fbpx

Почина славниот актер: Последната слика од болницата ќе ви го скрши срцето

Актерот Тони Арматрејдинг, ѕвезда од серијата Notting Hill, почина лани во мај на 60-годишна возраст.

Неговиот близок пријател Тим Бентинк сега ја сподели на „Твитер“ последната фотографија со него неколку часа пред да замине засекогаш.

„Мојот драг другар никогаш нема да го заборавам. Имав привилегија да му бидам кум, многу го сакав. Беше прекрасен актер и добар пријател. Оваа слика му беше последна“, напиша тој.

Тони кој публиката го препознава и по филмовите The Saint и Now You See Me 2, подолго време боледуваше од рак.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Важно! Ако скенирате сметки, ова мора да го направите!

Конечно добри вести за нервозните граѓани кои голем дел од сметките не можеа да ги скенираат преку апликативниот софтвер МојДДВ инсталиран на мобилните телефони.  Управата за јавни приходи, ги информира корисниците на апликацијата МојДДВ, дека може да се вратат на напредниот скенер на скенирање на фискални сметки. Прилагодената верзија на […]