fbpx

Си замина: Игор и Илина се разделија

Љубовта меѓу легендарниот актер и шоумен Игор Џамбазов и нашата врвна алпинистка Илина Арсова постојано е под будното око на јавноста откако пред две години и двајцата ја потврдија врската.

Преку ноќ добија армија фанови на „Инстаграм“, платформа на која секојдневно ги објавуваат заедничките моменти.

Илина и Игор сега повторно мораа да се разделат. 

„За роденденот и купив куфер. Куфер. Тоа е она со кое патуваш. Утредента си замина со истиот тој куфер. Па се купува ли куфер, Џамбазов, говедо едно непрокопсано.. Сам сум се убивал. Еј животе, француски предлогу“, се пошегува Џамбазов под последната фотографија што ја објави на „Инстаграм“.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Дома се враќавме со плачење, со панични напади и депресивни мисли: Скандалозно сведоштво на Маја Блажевска

Ова е најискрениот текст што сум го напишала во животот и многу би ми значело ако одвоите пет минути да го прочитате. Четири ужасни години. Завршуваш основно образование, со нетрпение чекаш да ги искусиш “најубавите години”, средношколските денови, и како надарено дете, перспективен иден уметник/музичар да почнеш полека да чекориш […]