fbpx

Среде пустелија направи куќичка со базен: На луѓето не им се верува дека создаде ваква убавина само со стап

Овој човек е доказ дека со добра волја сите соништа се остваруваат

Користејќи само стап и своите десет прсти, овој човек направи чиста магија. Верувале или не, среде пустелија направи вистински рај-куќичка со базен.

Неговиот начин на градење, умешноста и способноста ги воодушеви експертите за градба ширум светот.

„На Јутјуб овој човек е вистинска атракција. Погледнете само како оваа запуштена земја ја претвора во нешто фасцинантно. Неверојатно е што од алати користи само мачета, стап и своето тело“, коментираат тие.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Познатите се простуваат: Македонија тагува, почина омилениот презентер

Повеќе македонски портали денеска објавија дека починал познатиот телевизиски презентер Трајче Андонов. Омилениот „дедо Трајко“ долго време беше заштитно лице на временската прогноза на „Сител“. Иако во поодминати години, секојдневно им пркосеше на стереотипите. Беше препознатлив по младешкиот дух, беше активен на социјалните мрежи, а во едно интервју призна дека […]