fbpx

И Тони Михајловски се прости од Митко: Една работа ги шокира сите

На 67-годишна возраст денеска не’ напушти легендарниот македонски актер Митко С. Апостоловски.

Македонската јавност со неверување ја прими веста за неговата смрт. Неговите колеги велат дека си замина еден од најдобрите, актерот со единствен глас и стас.

На социјалните мрежи предмалку се огласи и Тони Михајловски кој откри една работа за Митко која ги изненади сите.

„Почина Митко С. Апостоловски. Актерот кој на филмското платно ќе биде запомнет по репликата “Македонија, тоа е свето име бе мамето ваше”. Битолчанец кој долги години работеше во театарот во Куманово и зборуваше перфектен кумановски. Почивај во мир Мице. Нека ти е светол патот. Ќе се видимо тамо негде на некоју раќију“, напиша Михајловски на „Фејсбук“.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Тага! Почина познатата актерка на 59 години, ја загуби битката со ракот

Почина актерката Чери Џил, вистинска икона во шоубизнисот, пишуваат американските медиуми. Ја загуби битката со ракот, имаше само 59 години. Нејзината смрт за „Џи Ем Еј Њуз“ ја потврди нејзиниот внук, актерот Сид Луцеро. Растена во фамилија со глумци, Џил уште од мала изрази желба да тргне по истиот пат. […]