fbpx

Каква сцена! Среде трка му излезе половиот орган, погледнете како реагираше! (ВИДЕО)

Спортистите често се соочуваат со непријатни ситуации, но она што му се случи на италијанскиот атлетичар Алберто Нонино ретко се гледа.

Трката на 400 метри во десетобојот на Светското првенство за јуниори во Кали ќе ја памети дур е жив.

На само неколку метри до целта му се скинаа шорцевите, па беше принуден да успори и со раката да си го прикрие половиот орган.

Поради ова, на целта стигна претпоследен, иако можеше да биде меѓу првите тројца.

Видеото од трката брзо се прошири на социјалните мрежи.

„Свесен сум што се случи. Се обидов да се насмеам, иако се чувствував ужасно во исто време. Им благодарам на моите пријатели и на семејството кои ми помогнаа да го пребродам ова“, им изјави Нонино на репортерите.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Почивај во мир, прекрасен човеку: Колегите неутешни по смртта на легендарниот македонски актер

Денеска не’ напушти доајенот на македонското глумиште, актерот со единствен стас и глас Митко С. Апостоловски. „Неговата исклучителна харизма со која пленеше од сцената уште долго ќе ја паметиме. Нека ти е светол патот почитуван колега“, напишаа колегите од Битолскиот Народен Театар. На социјалните мрежи се огласи и актерот Петар […]