fbpx

Му почина синот единец: Македонскиот градоначалник скршен од болка

Во раните утрински часови денеска почина синот на Азем Садику, градоначалникот на општина Студеничани, објави порталот на албански јазик aktuale.mk.

Басри Садику подолго време се борел со тешка болест, а последните два дена состојбата му се влошила.

„Долгогодишната битка со оваа болест Басри ја загуби во Клиничката болница „Мајка Тереза“ во Скопје. И покрај тешката здравствена состојба беше доста активен раководејќи со неколку информативни веб-страници“, пишува aktuale.mk.

Неговиот татко Азем Садику, инаку по вокација економист, веќе трет мандат во низа ја предводи општина Студеничани.

Следни Објави

Даниела е жената која утрово загина во Дојран, една работа ги шокира сите

Познат е идентитетот на жената која утрово загина во пожар во куќа во стар Дојран. Станува збор за Даниела Николова, родена 1979 година. Дојранчани се простуваат со неа на социјалните мрежи. Велат дека сите си ја познавале како ДАДА. „Беше вредна, насмеана, отворена. Почивај во мир Даниела!“, пишуваат тие. На […]