fbpx

Прогноза на Славчо Поповски: Подгответе се за поројни дождови, ова се деталите

Временска прогноза за новата работна седмица

Во следните денови ќе има услови за изолирана појава на попладневна нетабилност, проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, прогнозира метеорологот Славчо Поповски.

Поповски нагласува дека и понатаму продолжува периодот на многу топло време, со температури кој ќе се искачуваат во интервалот од 30 до 37 степени.

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Повремено ќе дува засилен ветер од североисточен правец.

УВ индексот ќе изнесува 8.

Следни Објави

Не ги трошете парите за тестови: Д-р Пановски до болните од корона

Многу од младите не ни знаат дека биле заразени, вели тој Нема потреба граѓаните сами да се тестираат и да прават трошоци, туку да се изолираат неколку дена. Нема никаков ефект, освен финансиска загуба од тестирање, иако е точно дека некои бараат изолација за да добијат боледување. Кога би бирал меѓу […]