fbpx

Животен пресврт до 15 август за овие хороскопски знаци

Шкорпија

Ги очекува голема промена и на професионален и на личен план. Некои од нив конечно ќе ја променат адресата на живеење. Оние кои одамна си посакуваат, конечно ќе основаат семејство. Може да очекуваат и неколку неочекувани, но крајно возбудливи патувања.

Рак

Убави работи ќе им се случи во првата половина на август. Особено ќе блескаат на љубовен план, бидејќи конечно ќе ја сретнат вистинската личност за нив.

Бик

Конечно ќе успеат да си го наплатат трудот за работата на која веќе подолг период максимално се посветени. Она што е особено важно, повеќето претставници на овој хороскопски знак конечно ќе го пронајдат внатрешниот мир.

Следни Објави

Лесна ти земја! Статус за починатата претепана жена од Неготино ги крена сите на нозе

По трагедијата која се случи во Неготино, повторно се отвораат прашањата дали во земјава имаме доволно родово одговорни политики. Немаме. Имаме само политичари и функционери кои се сликаат на трибини и оправдуваат фондови земени од амбасади дека имаме некаква програма, па лично ќе се заложеле, па еве сеа ќе почнеме […]