fbpx

Тажен ден во Македонија: Тешка несреќа се случи

Трагичен настан денеска ја потресе македонската јавност.

Од струен удар загина 22-годишно момче од Боговиње.

Од СВР Тетово информираат дека денеска во 12 часот и 20 минути кај нив било пријавено дека во тетовската Клиничка болница бил донесен 22-годишниот Е.И. од тетовско Боговиње кој претходно, според првично пријавеното, задобил тешки телесни повреди од струен удар додека бил ангажиран на изведување на градежни работи (фасадирање) на училишен објект во тетовско Камењане.

„По извршениот преглед, лекарите констатирале смрт. По наредба на Јавниот обвинител ќе се врши обдукција на бeзживотното тело на Е.И. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информираат од СВР Тетово.

Увидот е во тек со учество на Јавен обвинител и екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово.

Следни Објави

Телото ѝ е уништено, мозокот ѝ откажува: Пеколот на најголемата ѕвезда од филмовите за возрасни, вака изгледа сега (ФОТО)

Актерката поминува низ вистинска агонија, лекарите не знаат која е причината за нејзината болест Дури и луѓето кои не гледаат филмови за возрасни знаат која е Џена Џејмисон (48). Од по*но индустријата се повлече на врвот од популарноста, а од своето име направи империја. Сепак, таа веќе подолго време поминува […]