fbpx

Почина мојата мајка: Македонскиот музичар скршен од болка (ФОТО)

Тажен ден во домот на докажаниот македонски музичар Горан Алачки.

Почина неговата мајка за која беше особено приврзан.

„Почина мојата мајка Натка Алачка. Погребот е утре, недела, во 13.30 часот на градските гробишта во Радовиш“, напиша тој на „Фејсбук“.

Токму на социјалните мрежи често споделуваше фотографии со неа.

Последната слика со неа ја објави во април годинава под која напиша „Секоја брчка, една приказна“.

Фото: Фејсбук

Следни Објави

(ФОТО) Почивај барем сега во мир: Алачки неутешна, една работа ги изненади сите

Адријана Алачки сподели емотивна посвета која изненади многумина. Популарната пејачка и авторка на телевизискиот проект „Вкусот на традицијата“ со потресни зборови се прости од мајката на нејзиниот поранешен партнер Горан Алачки која почина пред два дена. „Со голема тага и силна болка ја примив веста за смрта на мојата свекрва, […]