fbpx

Не правете циркус од смртта на мајка ми: Алачки ја нападна поранешната сопруга

Откако се разведоа, една работа не може никако да ѝ прости

Маестро Горан Алачки објави остра реакција на „Фејсбук“ откако неговата поранешна сопруга со која има две деца напиша емотивен текст за неговата мајка која почина пред неколку дена.

Тој побара од медиумите да не прават циркус од семејната загуба, истовремено обвинувајќи ја популарната пејачка и авторка на телевизискиот проект „Вкусот на традицијата“ дека е крајно дволична.

Потресните зборови на Адријана Алачки за нејзината поранешна свекрва можете да ги прочитате ОВДЕ!

„Почитувани медиуми.. Ве молам.. Од загубата на мојата мајка Натка Алачка не правете циркусијада од изјави на мои бивши членови на фамилијата Алачки кои лажно го носат тоа презиме и го користат во комерцијални цели и прават театар од тоа.. Оставете ја мојата мајка да почива во мир и спокој.. Мојата мајка последните години од животот, беше длабоко разочарана од таа личност која сега пишува поезија за неа“, напиша маестро Алачки.

Фото: Фејсбук

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

По 30 години одлучи да го продаде прстенот од пазар: Кога златарот го виде, за малку не се онесвести

Кога пред цели три децении на локалното пазарче купила прстен за смешни десет фунти, Дебра Годард по неколку дена го ставила во кутијата за накит и скроз заборавила на него. Оваа Британка која денес има 58 години, на прстенот повторно се сетила откако нејзината мајка неодамна наседнала на измама поради […]