fbpx

Важно! Ако се греете на парно, ова ќе ве израдува

Конечно убава вест

Сметките за парно се намалени во согласност со насоките кои пред две недели ги даде Регулаторната комисија за енергетика.

Од пред два дена на граѓаните почнаа да им пристигаат новите сметки по пошта и по електронски пат и може да се забележи дека се разликуваат од претходните за суми меѓу 300 и 500 денари, во зависност од големината на објектот кој се грее и неговата енергетска ефикасност.

Граѓаните кои имале сметки околу 3.000 денари за август, сега добиваат нови, коригирани сметки на суми од околу 2.500 денари.

Проблемот во БЕГ настана бидејќи Владата не ги исплатила субвенциите за греење по што БЕГ доставија несубвенционирани сметки.

Следни Објави

Тага! Почина познатиот актер: Вака живееше последните години

Познатиот уметник починал вчера, а тажната вест на „Твитер“ ја потврди неговиот славен татко Почина 57-годишниот артист Кристобал Јодоровски, најпознат по авангардниот хорор филм Santa Sangre кој го режираше неговиот татко Алехандро Јодоровски. Токму за оваа улога беше номиниран за наградата Сатурн за најдобар актер. Израснат во уметничко семејство (неговата […]