fbpx

(ФОТО) Магични моменти: Која е избраничката на поранешниот македонски пратеник?

Лани во август, херојот од Шарената револуција ја побара за жена Александра на популарниот хрватски остров Хвар

Поранешниот македонски пратеник Павле Богоевски се ожени со својата долгогодишна партнерка.

Неговата избраничка Александра Михаилова е од Штип, а по професија е докторка.

Двојката се забавуваше речиси пет години пред да се заколне на вечна љубов.

Роднини и пријатели на младоженците споделуваат фотографии од свадбата посакувајќи им долг и среќен живот.

Веселбата се одржа во една позната скопска вила, а слики од настанот сподели и самиот Богоевски на својот инстаграм-профил.

„Магични моменти“, напиша тој.

Фото: Социјални мрежи

Следни Објави

Трагедија! Убиено 28-годишно момче, еве ги деталите

Трагедија вечерва ги потресе жителите на Гостивар. Според информациите од СВР Тетово, едно лице починало од повреди нанесени од огнено оружје. Првичните информации наведуваат дека се работи за убиство на кое му претходела расправија. Како што велат од СВР Тетово, вечерва околу 19 часот и 40 минути во СВР Тетово […]