fbpx

Неочекуван потег на кралот Чарлс: Сине, извини..

Принцот Хари ќе ја носи својата униформа за време на бдеењето на кое ќе присуствуваат сите внуци на кралицата Елизабета.

Војводата од Сасекс мораше да носи костум на поворката во среда, бидејќи ги загуби своите воени титули.

Сепак, кралот Чарлс издал посебно одобрение за својот син Хари и дозволил тој да се појави во униформа за време на 15-минутното бдеење во Вестминстерската палата.

Како што наведува извор близок на семејството, оваа одлука е исклучителна и нема да важи за други настани.

„Кралот ги повика внуците на кралицата Елизабета да организираат бдеење и дозволи Хари да ја носи својата униформа. Идентичен потег кралот Чарлс направил и во случајот со неговиот брат, принцот Ендрју, кој ги загуби своите воени титули откако јавноста дозна за неговата инволвираност во скандалот со Џефри Епстајн“, брифира истиот извор.

НА ИСТАТА ТЕМА:

Нострадамус ја предвидел смртта на кралицата: Сега сите се плашат од ОВА што го најавил за Чарлс

Нова драма: Прицот Хари и Меган бесни на кралот Чарлс III, еве ЗОШТО!

Ова е уште еден знак дека кралот Чарлс навистина сака да го подобри односот со Хари и неговата сопруга Меган Маркл кои се откажаа од кралските должности пред две години и се преселија во САД.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

(ФОТО) Магични моменти: Која е избраничката на поранешниот македонски пратеник?

Лани во август, херојот од Шарената револуција ја побара за жена Александра на популарниот хрватски остров Хвар Поранешниот македонски пратеник Павле Богоевски се ожени со својата долгогодишна партнерка. Неговата избраничка Александра Михаилова е од Штип, а по професија е докторка. Двојката се забавуваше речиси пет години пред да се заколне […]