fbpx

Трагедија! Убиено 28-годишно момче, еве ги деталите

Трагедија вечерва ги потресе жителите на Гостивар.

Според информациите од СВР Тетово, едно лице починало од повреди нанесени од огнено оружје. Првичните информации наведуваат дека се работи за убиство на кое му претходела расправија.

Како што велат од СВР Тетово, вечерва околу 19 часот и 40 минути во СВР Тетово пријавено е дека во гостиварската болница „Ферид Мурад” бил донесен 28-годишниот гостиварец Г.А.

На гостиварецот му била констатирана, влезно-излезна прострелна рана во главата. Му била укажана лекарска помош, но Г.А. им подлегнал на задобиените повредите.

Во тек е увид што го вршат Јавен обвинител и екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Се преземаaт мерки за расчистување на случајот.

Следни Објави

Младата актерка загина на истото место како и Тоше Проески: Зборовите на мајка ѝ ги расплака сите

Популарната хрватска актерка Долорес Ламбаша која во 2013 година загина во страшна сообраќајка, годинава во март ќе наполнеше 41 година. Почина кога беше најпопуларна. Глумеше во повеќе ТВ-новели, често ја ангажираа и како модел и редовно ја имаше на насловните страници. Ламбаша со колегата Стојан Матавуљ се враќаше од Белград […]