fbpx

Девојче позира пред коњ: Кога таткото ја погледнал сликата, ќе се шлогирал

Неверојатна сцена која масовно се споделува

Насмевка! Овој магичен збор веќе се подразбира пред секое фотографирање.

На сликите би требало да изгледаме весели и среќни, како се’ да ни е рамно во животот.

Кога ќе пораснеме, најмногу сакаме да го прелистуваме албумот од детството. Се присетуваме на некои одамна поминати времиња, евоцираме спомени..

Еден татко размислувајќи во оваа насока, ја натерал ќерка си да ја слика покрај коњ за и таа еден ден да има убави спомени на кои со задоволство ќе им се навраќа.

Она што воопшто не го предвидел е фактот дека коњот е всушност вистински шампион во позирање.

Погледнете ја само неговата гримаса! Неверојатно! Каков кадар!

Споделете ја оваа забавна фотографија! Некому сигурно ќе му го разубавите денот!

Фото: Принтскрин/Фејсбук

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Не издржа, отиде по татко ти: Македонија тагува, почивај во мир!

Македонската јавност со неверување ја прими веста за смртта на еден од нашите најдобри ракометни тренери, Андон Бошковски. Почитуваниот стратег имаше само 47 години. Неговите роднини и пријатели се шокирани од тажната вест. „Прерано не’ напушти братучед. Почивај во мир голем човеку! Ќе фалиш! Не издржа и отиде по татко […]