fbpx

Шок! На 28 години почина ѕвездата од најгледаното реално шоу: Се огласи семејството

Тешка несреќа се случи

Џорџ Вард, популарниот перформер познат под уметничкото име Чери Валентајн, почина на 28-годишна возраст, соопшти неговото семејство.

Ворд учествуваше во втората сезона на едно од најгледаните реални шоуа во Британија, RuPaul’s Drag Race UK, а подоцна беше ѕвезда и во документарецот Gypsy Queen And Proud на Би-Би-Си.

Ворд пораснал во Дарлингтон. Работел како медицински техничар пред да започне кариера како драг-квин изведувач.

„Со огромна и длабока тага ви соопштуваме дека нашиот Џорџ трагично почина“, соопшти неговото семејство не наведувајќи ја причината за смртта.

Фото: Инстаграм

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Неизвесна есен: Голема промена за два хороскопски знаци

Неколку хороскопски знаци ги очекува значаен период погоден за развој и за усовршување на сите полиња. Некои од нив ќе се соочат со минатото и со некои одамна започнати работи. Токму овие знаци може да очекуваат животни промени кои во голема мера ќе им го одредат понатамошниот тек на нивното […]