fbpx

Македонија тагува: Почина познатиот новинар и уредник

Тажна вест, уште еден живот прерано згасна

По кратко и тешко боледување почина долгогодишниот новинар и уредник Венко Кричевски, јави порталот „Прес 24“.

Најголем дел од кариерата помина во дневниот весник „Вечер“.

Кричевски беше роден 1957 година.

Погребот ќе биде извршен утре од 11 часот на градските гробишта Бутел во Скопје.

Следни Објави

Тажен ден во Македонија: Владимир, почивај во мир!

Тажна вест денеска соопшти ракометниот клуб Вардар. Истата ви ја пренесуваме во целост. Ракометното семејство на Вардар загуби спортски работник, откако вчера почина Владимир Михајловски – Папс (1949) кој целиот свој живот го посвети на Вардар и ракометниот клуб. Тој беше дел од РК Вардар во времето кога „црвено-црните“ почнуваа […]