fbpx

Зарем вака се облекува жена која има внуци: Вдовицата на Балашевиќ во недолично издание (ФОТО)

Фановите на покојниот Ѓорѓе Балашевиќ неретко го коментираат стилот на неговата сопруга Оливера.

Некои коментари се до толку дрски и директни, па одредени обожаватели велат дека таа како едвај да чекала да стане вдовица, па да може „нејзината раскошна убавина да ја покаже во полн сјај“.

Вдовицата на легендарниот музичар отсекогаш предизвикувала внимание со изборот на модни парчиња, но се чини дека тоа особено го прави сега по смртта на саканиот.

Секогаш е подготвена да нагласи дека знае да поместува граници и да комбинира навидум неспоиви парчиња облека, а тоа го покажа и со последниот нејзин аутфит од кој многумина се згрозија.

„Зарем вака се облекува жена која има три внуци? Има ли оваа жена огледало?“, се само дел од коментарите.

Но, се чини дека на Оливера воопшто не ја погодуваат „хејтерите“.

„Ако поради нешто ја сакам есента, тоа е поради сите тие бои во мојот плакар со кои ќе ја наградам. Баш како што тоа пролетта го прави за нас“, напиша таа.

Фото: Инстаграм

Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Овојпат дефинитивно си замина: Одлуката не беше лесна

Една од најозборуваните македонски двојки повторно ќе негува љубов на далечина Македонската врвна алпинистка Илина Арсова им се обрати на фановите и откри дека донела важна животна одлука која воопшто не била лесна. Партнерката на нашиот легендарен актер и шоумен Игор Џамбазов преку видеопорака се јави од другата страна на […]