fbpx

Овој човек не старее: И Лила падна на неговиот шарм (ФОТО)

Роберт Саздов од ,,Куку леле” е новиот уметнички директор на реномираниот фестивал за забавни мелодии ,,Макфест” кој неодамна се одржа во Штип.

Тој дојде на местото на Владимир Дојчиновски-Дојчин и воведе значителни промени во концептот на ова 37-то издание на манифестацијата. Докажаниот автор и музичар претходно објасни дека со укинувањето на натпреварувачкиот дел ќе се обидат да го вратат стариот сјај на фестивалот на кој повторно прифатија да учестуваат низа звучни имиња.

Саздов кој во август наполни 53 години како да не старее. Облечен по најнова мода се појави и во Домот на културата „Ацо Шопов“.

На неговиот шарм падна и популарната водителка Лила Стојановска, негова стара пријателка и соработничка која како уметнички директор ја покани да се појави на подиумот во улога на презентер.

Фото: Принтскрин Инстаграм

*Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Страшно, велат дека е самоубиство! Регионот во шок по смртта на големата шампионка, пред само три дена гостуваше во емисија

Страшни вести пристигнуваат од Босна и Херцеговина. Денес почина тамошната најуспешна триатлонка, 33-годишната Неира Одобашиќ. Нејзиното безживотно тело полицијата го пронашла околу еден часот по полноќ. Истрагата е во тек, причината за смртта се’ уште не е позната, но полицијата се сомнева дека извршила самоубиство. Пред само три дена реномираната […]