fbpx

Прооди штотуку родено бебе, лекарите се чудат: Ова новороденче ги разнежни сите (ВИДЕО)

Сите се прашуваат како е ова воопшто можно

Штотуку родено бебе сите ги остави без текст.

Веднаш покажувајќи го својот силен карактер, ова новороденче им приреди вистинско шоу на вработените здравствени работници во една болница во Бразил.

Непосредно по породувањето, медицинска сестра се обиде да го измие бебето, но истото беше цврсто решено да ескивира, па „прооди“ во истиот момент.

Додека бабицата ја држеше в раце, ова борбено девојче ги испружи нозете и почна со нејзината „прошетка“. Нејзините први чекори ги направи на една клиника во Санта Круз, во најјужната бразилска држава Рио Гранде ду Сул.

Видеото веднаш стана вирално, а коментарите на социјалните мрежи се урнебесни.

„Господе, па ова девојче оди. Се обидов да ја избањам, а таа продолжи да ми бега“, на шега коментира изненадената бабица.

Фото: Принтскрин Јутјуб

Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Свадба се претвори во хорор: Младоженецот и пет сватови се мртви, околу устата го имале ОВА

Страшно! Младоженец и пет сватови починаа под мистериозни околности за време на свадбена прослава, додека невестата и уште седум гости завршија во болница. Обина Диеке (33) и нејзиниот партнер Небечи се венчале во петокот, а на свадбата во градот Енугу, Нигерија, ги поканиле најблиските роднини и пријатели. Следното утро, 14 […]