fbpx

Марко заврши во полиција: Татко му направи нешто страшно, но неговото дело е уште пострашно

Како бомба во медиумите оддекна информацијата за приведувањето во полиција на младиот тиктокер Марко М.

Тој е повикан на информативен разговор откако го сними татка си како ја тепа неговата сопруга, додека тој фаќа сеир и не превзема ништо.

Повеќето негови следбеници веруваат дека снимката е автентична и дека не е во прашање борба за кликови, туку се работи за сериозно семејно насилство.

Марко се огласи на социјалните мрежи и го потврди сослушувањето. Откри дека во станица бил задржан четири часа и дека го испрашувале тројца инспектори. Нагласи дека му ги проверувале и мобилните.

Марко е приведен и поради озборувањата дека бил интимен со 13 годишно девојче.

Истрагата е во тек.

Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Мојата убава и паметна снаа почина во рацете на брат ми: Две години се бореше со ракот, нè напушти славната актерка

Не стивнуваат реакциите во јавноста по смртта на 47-годишната актерка Ники Ајкокс, ѕвездата од научнофантастичната хит-серија „Натприродно“ (Supernatural). Во 2020 година ѝ беше дијагностицирана леукемија и храбро се бореше до крај. Фановите ѝ се чудеа на позитивниот став со кој се обидуваше да ѝ пркоси на болеста. „Многу се разболев […]