fbpx

Страшно! Загина најдобриот фраер на естрадата, Ивана се прости од него (ВИДЕО)

Постигна голем комерцијален успех уште во 2000 година кога се појави на музичката сцена

Освен со својот талент, жените веднаш ги освои и со физичкиот изглед. Неверојатно шармантен и атлетски граден, Зоран беше еден од најдобрите фраери на естрадата.

Со спотот за песната „Милице“ кој изобилуваше со провокативни сцени, направи вистинска револуција во тоа време. Му предвидуваа блескава кариера, но судбината беше поинаква.

Зоран загина во 2018 година во Црна Гора кога со својот мотор удри во карпа. Имаше само 50 години.

Медиумите тогаш ја пренесоа веста за страшната несреќа објавувајќи само иницијали на починатиот, па малкумина знаеја за кого станува збор.

Пејачката Ивана Шашиќ беше единствената колешка која се прости од него на социјалните мрежи.

Четири години по смртта на Зоран Шимша, многумина кои ги слушаат неговите песни и понатаму не знаат за трагедијата, па во коментари под спотовите на „Јутјуб“ се прашуваат каде е и што прави денес овој пејач.

Фото: Принтскрин Јутјуб/Инстаграм

Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Неверување по смртта на Јанев: Македонија тагува, почивај во мир!

Тажна вест Домашната спортска јавност со трогателни посвети се простува од најдобриот. Почина Илчо Јанев,  првиот тренер на актуелниот селектор на репрезентацијата, нашиот најдобар ракометар на сите времиња Кире Лазаров. „Со голема жал и неверување ја добивме веста за смртта на нашиот тренер Илчо Јанев. Прекрасен човек, тренер кој секогаш […]