fbpx

Вечна му слава: Македонија тагува, почина познатиот доктор

Тажна вест

Беше прекрасен човек, коментираат оние што го познаваа.

На 68-годишна возраст вчера во Скопје почина д-р Aлександар Христов.

Добитник е на наградата на град Струмица за заслужни личности. Несебично во целиот свој работен век им помогна на голем број наши сограѓани кои ќе го паметат како вреден хирург и човек пред се’, пишува „Струмица денес“ на својата официјална фејсбук-страна.

Нека почива во мир. Вечна му слава!

Фото: Фејсбук

Следни Објави

Ја фатија како краде: Луѓе мои, па оваа жена знае што прави (ВИДЕО)

Вакво нешто одамна не сте виделе Камерата ја фати жива како краде во фризерски салон!! Подзаборавено видео повторно стана вирално на социјалните мрежи, откако еден случаен корисник го постираше на „Твитер“. „Оваа жена навистина знае што прави“, искоментира тој. Снимката е направена во Белград. Една жена влегува во фризерски салон […]