fbpx

Неверување по смртта на Јанев: Македонија тагува, почивај во мир!

Тажна вест

Домашната спортска јавност со трогателни посвети се простува од најдобриот.

Почина Илчо Јанев,  првиот тренер на актуелниот селектор на репрезентацијата, нашиот најдобар ракометар на сите времиња Кире Лазаров.

„Со голема жал и неверување ја добивме веста за смртта на нашиот тренер Илчо Јанев. Прекрасен човек, тренер кој секогаш се трудеше да изгради врвни играчи пред се добри луѓе. Изразуваме длабоко сочувство до фамилијата и најблиските. Почивај во мир Тренеру“, напишаа администраторите на фејсбук-страната на ГРК Овче Поле 1958.

Фото: Фејсбук

Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Денеска сите болни треба да се молат на овие светци: Се верува дека исцелуваат

Да се помолиме Македонската православна црква и нејзините верници денска го одбележуваат денот на Светите апостоли Олимп, Родион, Ераст, Кварт, Сосипатер и Терциј. Сите беа од редот на 70-те апостоли. Олимп и Родион пострадаа во Рим, за време на Нероновото гонење, заедно со апостол Петар. Родион претходно беше епископ во […]