fbpx

Се омажила со чичко ѝ, па се случило нешто неверојатно: Ова го нема ни на филм (ФОТО)

Својата сопруга првпат ја видел кога била бебе. Тој тогаш имал 23 години

Оваа двојка навидум изгледа како секое нормално семејство, но речиси секојдневно се соочува со негативни коментари од роднините поради својот брак.

Клаус и Џозефин се роднини и тоа не далечни. Тој ѝ е чичко, брат на нејзиниот татко.

За германските медиуми Клаус раскажа дека првпат ја видел кога била бебе, а тој имал 23 години. Долго не биле во контакт, а таа го запознала кога наполнила 16 години.

Три години подоцна, Клаус ѝ признал дека има чувства кон неа, но ѝ ветил дека нема да ѝ се приближува. Одлуката била нејзина.

Во брак се веќе 14 години, но и горди родители на тројка.

Нивниот брак е легален, бидејќи од правен аспект, нивната врска претставува однос од трет степен во Германија. Според тамошните закони, ним им е дозволено да се венчаат и да имаат деца, пишува магазинот „Феникс“.

На Клаус и на Џозефин не им пречи ниту разликата во години. Признаваат дека долго морале да се борат против предрасудите и да научат како да се носат со лошите коментари, но се среќни што повеќе ништо не ги засега.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Колку години имаш? Три! Ладно ли ти е? Да! Бос гази по камења, јакна нема! Сите плачат, ова дете има право да живее

Најтажното нешто што ќе го видите денес На „Тик Ток“ се појави трогателна снимка со малиот Емир. Доволни беа само неколку реченици за да сфатиме колку сме всушност среќни, но истовремено и мизерни што не знаеме да го почитуваме тоа што го имаме. Новинарот прво го прашува детенцето за името […]